avatar

Elfiki stworzyłam z myślą o dzieciach i ich potrzebach.
Od początku moim zamysłem była ucieczka od rygoru i szablonowości, jakie panują w większości palcówek. Miało to być miejsce inne od wszystkich, w którym nie tyle deklaruje się postulat o harmonijnym rozwoju dziecka we wszystkich jego sferach, co go naprawdę realizuje i włącza do tego procesu rodziców.

I tak w 2011 na Warszawskim Zaciszu powstały „Elfiki”, a w 2020 mamy już 4 placówki.

Chcę, żeby Elfikowi  wychowankowie otrzymali odpowiednią dawkę wsparcia emocjonalnego i społecznego, która pomoże im w przyszłości zachować nienaruszone poczucie własnej wartości. Chcę, aby każda placówka pod logiem „Elfików” zaspokajała apetyt każdego dziecka na poznawanie świata, dając możliwie dużo opcji wyboru zamiast ograniczeń.
Elfiki to miejsca, w których opiekun-nauczyciel ma być przede wszystkim przewodnikiem dziecka i wsparciem dla jego indywidualnego rozwoju.
Ma tworzyć odpowiednie warunki do odkrywania i rozwijania przez dzieci ich własnych talentów. Pozytywnie motywuje i zachęca, a nie nakazuje i karze.

Elfiki też wspierają rodzica w wychowaniu dziecka, poprzez pełną akceptację osoby i osobowości maluszka.

Nasze dzisiejsze maluchy, to jutrzejsi dorośli, mający silne poczucie własnej wartości, asertywni, ale nie pozbawieni empatii, potrafiący bez problemu radzić sobie ze swoimi emocjami, odnoszący sukcesy, a porażki traktujący jedynie jako drogę do sukcesu. Bo to, jakim dorosłym będzie w przyszłości dziecko, w ogromnej mierze zależy od otrzymanej dawki miłości najbliższych i szeroko pojętej akceptacji w dzieciństwie.

Elfiki to placówki z sercem – do dzieci, do rodziców i do pracowników! To moja dewiza i stoję na straży moich idei.