cloud

Zajęcia

Img

Nasza wyjątkowa codzienność

Poznaj nasz wyjątkowy plan zajęć

 1. Tydzień życzliwości
 2. Tydzień bez zabawek
 3. Bal przyjaźni
 4. Tydzień wdzięczności
 5. Samodzielne piątki

  Sami nalewamy zupę i pierzemy skarpetki

 6. Na niebiesko

  Dzień Świadomości Autyzmu

 7. Dzień kolorowej skarpetki

  Solidarność z dziećmi z Zespołem Downa

 8. Dzień pustej sali

  Cały dzień poza placówką

 9. Kartonowy świat

  Bawimy się tylko kartonem!

 10. Szkolne poniedziałki

  Cały dzień jak w szkole mamy dzwonek i przerwę

1

Zmysłowiaki

Raz w miesiącu jedną z naszych sal okładamy folią i tworzymy wielką przestrzeń pobudzającą wszystkie zmysły. Każde zajęcia to inny produkt do poznania, smakowania, wąchania, ugniatania i eksperymentowania. Te zajęcia wyjaśniają nam otaczający nas świat barw, zapachów, smaków, dotyku oraz dźwięków. 

Ćwiczymy koncentrację, wyobraźnię i się relaksujemy!

Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci – to nasza dewiza tych aktywności!

 

2

Zabawy z angielskim

Najlepszą formą nauki jest zabawa! Na zajęciach dzięki wykorzystaniu różnorodnych pacynek, kolorowanek, gier, piosenek, wierszyków i pokazywanek oswajamy dziecko z językiem obcym i torujemy mu drogę do nauki tego języka w późniejszych latach!

Zajęcia te zapewniają nie tylko rozwój językowy, ale także społeczny, intelektualny i motoryczny! 

Zajęcia prowadzone są przez firmę Kids.

3

Przygody ze sztuką

W każdym dziecku drzemie mały artysta, a my ten potencjał wydobywamy na plastyczno-technicznych spotkaniach ze sztuką! Będziemy modelować, malować najróżniejszymi technikami i na różnych materiałach, wycinać, układać i można by tak wyliczać bez liku – nasza kreatywność nie ma granic. Każde spotkanie poświęcone jest innej technice i innemu artyście

4

Podróże z plecakiem

Co miesiąc przedszkolaki dostają bilet w jakiś jeszcze nieznany zakątek świata. Każde zajęcia rozpoczynają się od zapoznania z mapą świata i flagą danego kraju. Przebrana w strój kojarzący się z danym krajem prowadząca z mnóstwem tematycznych gadżetów poprzez najróżniejsze zabawy: ruchowe, plastyczne, sensoryczne, kulinarne i muzyczne zapoznaje naszych przedszkolaków z różnymi ciekawostkami i tradycjami różnych krajów.

To autorski program rozwijający wiedzę o świecie naszych przedszkolaków, autorką i prowadzącą jest Izabela Szczepaniak.

5

Kuchenne rewolucje

Co miesiąc próbujemy nowe smaki i ćwiczymy umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami kuchennymi.

Sałatki, tartaletki, ciasteczka, babeczki i mnóstwo innych pyszności, które na tych zajęciach powstaną będą małymi dziełami sztuki.

6

Zajęcia z żabką

Te codzienne 15 minutowe zajęcia to nie tylko dobra zabawa, ale żabka uczy jak zachować pogodę ducha, ciekawości świata i medytacji oraz pomaga odkryć sekret szczęścia. 

Zabawy z żabką to ćwiczenia z elementami jogi, zabawy uczące słuchania i doświadczania świata wszystkimi zmysłami. Proste ćwiczenia, które pomogą dzieciom rozwiać niepokój, poprawić koncentrację i poradzić sobie z trudnymi emocjami! Na każdych zajęciach dzieciom towarzyszy maskotka żabki.

7

Rytmiczanki

Codziennie towarzyszy nam mnóstwo ruchu, tańca, energetycznej muzyki i jeszcze więcej zabawy połączonej z elementami rytmiki. Śpiewamy i gramy na najróżniejszych instrumentach – i nie tylko – szukamy dźwięków i rytmów wszędzie w otaczającym nas świecie: garnki, szklanki, łyżki i tym podobne akcesoria świetnie się do tego nadają!

Zajęcia te nie tylko uwalniają emocje, wyobraźnię, pomagają pokonać stres i nieśmiałość!

8

Gimnastyka Elfika

Ciągle poprawiasz swoje dziecko, aby nie siadało na nodze? Gimnastyka ma na celu działanie profilaktycznie, eliminowanie wad postawy, kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego i wspaniałej zdrowej zabawy!

Pomagają nam w tym różne gadżety: piłki, kształtki, wstążki, piłki, hulahop, woreczki, szarfy i mnóstwo innych!

9

Czary i Magia

Fizyka? Chemia? Elektronika? Mechanika? Optyka? To pestka! Chcąc rozbudzić już od małego zainteresowanie naukami ścisłymi zapraszamy naszych przedszkolaków na zajęcia, podczas których poprzez aktywny udział w różnych eksperymentach poznają świat dookoła nas. Jak działa magnes? Jak powstaje tęcza? Jak zrobić sztuczny śnieg? Co to suchy lód? – to tylko niektóre z poruszanych tematów.

10

Zwinne rączki

Zajęcia, których głównym zadaniem jest usprawnianie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów rąk, dłoni i palców. Zajęcia dostarczają wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania. Celem zajęć jest poprawa umiejętności chwytu, wypracowanie zdolności skupienia uwagi i patrzenia, wzmacnianie koncentracji, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej i przekraczanie linii środka ciała.

11

Matematyka Elfika

Te zajęcia to doskonałe rozszerzenie podstawy programowej w edukacji matematycznej kształtujące umiejętności, które pozwalają dziecku dobrze orientować się w przestrzeni i swobodnie rozmawiać o tym , co się wokół niego znajduje. mierzymy, ważymy, liczymy, klasyfikujemy, wspomagamy rozwój myślenia operacyjnego, konstruujemy gry planszowe, wprowadzamy w świat kształtów geometrycznych i figur. szukamy przyczyn i skutków…. – i rozbudzamy zamiłowanie do nauk ścisłych!

12

Kocham czytać

Te warsztaty to doskonałe rozszerzenie podstawy programowej, dzięki którym ułatwiamy dzieciom pierwsze kroki w świecie liter: dzieci najpierw poznają samogłoski, potem sylaby, po pierwsze słowa aż do umiejętności samodzielnego czytania krótkich tekstów! Te zajęcia to dobra zabawa połączona z nauką, wspierająca pamięć i koncentrację, stymulująca rozwój poznawczy i motoryczny. To również okazja do osiągnięcia wielu sukcesów i przygotowanie do przyjemnego startu w szkole. Zajęcia wykorzystują metodę wczesnej nauki czytania symultaniczno-sekwencyjnego Cieszyńskiej oraz odimienną naukę czytania Majchrzak.